Ivan Pilný dostal nabídku stát se ministrem financí, rozhodnout se musí během úterý

Ivan Pilný dostal nabídku stát se ministrem financí, rozhodnout se musí během úterý

24 novinky, 2

Předseda hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Ivan Pilný (ANO) dostal nabídku stát se novým ministrem financí. Rozhodnout se musí v úterý. Řekl to v pořadu Interview ČT24. Dosavadní šéf státní kasy a předseda ANO Andrej Babiš v úterý odpoledne mluvil o tom, že hnutí nyní může nabídnout tři kandidáty. Jejich jména odmítl říct.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který trvá na Babišově odvolání z vlády, v pondělí odmítl návrh hnutí ANO, aby Babiše v čele ministerstva nahradila dosavadní náměstkyně ministra financí Alena Schillerová. Vedení ANO se v úterý večer bude personálním obsazení resortu znovu zabývat. Babiš už dříve řekl, že by chtěl dalšího kandidáta Sobotkovi představit do středy.

"Tu nabídku jsem dostal. Samozřejmě rozhodující slovo má předsednictvo hnutí ANO a já jsem se ještě také nerozhodl," odpověděl Pilný na dotaz, zda není kandidátem na nového ministra financí. Dodal, že nikdy netoužil stát se ministrem financí a takové nabídky dostával už v minulosti. "Ale druhá věc je ta, že je potřeba přijmout odpovědnost," řekl.

Vládní mluvčí Martin Ayrer v reakci na Pilného vyjádření sdělil, že Sobotka dosud žádný nový návrh na ministra financi od hnutí ANO nedostal. "Až jej dostane, bude se jím zabývat," uvedl mluvčí.

    Číst dál tyden.cz