ZataženoPraha11°
Pařížané slaví postup do čtvrtfinále Ligy mistrů, Dortmund porazili 2:03Foto© irozhlas.cz

Pařížané slaví postup do čtvrtfinále Ligy mistrů, Dortmund porazili 2:0

, 6 novinky, 2 zhlédnutí

Druhé osmifinále mezi Liverpoolem a Atléticem Madrid se prodlužuje. Anglický obhájce trofeje doma po 90 minutách vyhrál 1:0 brankou Georginia Wijnalduma ze 43. minuty.

PSG zahájil duel na prázdném Parku princů bez nejlepšího týmového střelce Mbappého, který kvůli nemoci začal na lavičce. Ve 26. minutě ještě domácí Cavani ve velké šanci nepřekonal Bürkiho. Brankář Borussie ale už o dvě minuty později poprvé kapituloval, když se z rohu trefil hlavou nepokrytý Neymar. Brazilský útočník vstřelil gól i před třemi týdny v Dortmundu.

Aktivnější Pařížané v nastavení prvního dějství přidali druhou branku. Sarabia nacentroval do pokutového území a obránce Bernat míč pohotovou tečí usměrnil za Bürkiho.