Ogier počtvrté vyhrál v Mexickou rallye a vrátil se do vedení světového šampionátu

9 novinky, 5

Léon - Mistr světa Sébastien Ogier vyhrál Mexickou rallye a po druhém vítězství v sezoně se vrátil do čela šampionátu. Francouzský pilot v zámořské soutěži triumfoval už počtvrté, ale premiérově s Fordem, v letech 2013 až 2015 řídil Volkswagen.

Ogier při 42. triumfu v kariéře zvítězil s více než minutovým náskokem před Danim Sordem z týmu Hyundai a v průběžném pořadí MS po třetím závodě vystřídal na prvním místě Thierryho Neuvillea. Belgičan za volantem Hyundai od začátku zaostával a obsadil šesté místo s více než pětiminutovou ztrátou.

Před Neuvillem rallye dokončili ještě britský obhájce loňského prvenství Kris Meeke, který na třetím místě dosáhl nejlepšího výsledku v sezoně, týmový kolega Andreas Mikkelsen z Norska a také legendární Sébastien Loeb. Devítinásobný mistr světa z Francie se do seriálu vrátil po třech letech a v první polovině soutěže se držel ve hře o vítězství.

Po sobotní úvodní erzetě se hvězdný pilot Citroënu dokonce probojoval do čela, pak ale kvůli proražené pneumatice nabral manko více než dvou minut a propadem na páté místo přišel o šanci vyhrát v Mexiku posedmé v kariéře.