Chyby v převodech bytů na ČEZ? Obvodní soud zamítl žalobu nájemníků bytů
Foto: zpravy.aktualne.cz

Chyby v převodech bytů na ČEZ? Obvodní soud zamítl žalobu nájemníků bytů

5 novinky, 1

Praha - Obvodní soud pro Prahu 4 v úterý zamítl žalobu nájemníků bytů na sídlišti Písnice, které společnost ČEZ loni prodala skupině CIB Group, informoval starosta městské části Praha-Libuš Jiří Koubek (TOP 09) a ČTK to potvrdila Magdalena Vlková z iniciativy Moje Písnice, která žalobu podala.

Nájemníci s rozhodnutím nesouhlasí a podají proti němu odvolání. Při převodu bytů na ČEZ v 90. letech podle nich byly chyby. ČEZ více než 700 bytů soukromé firmě prodal za zhruba 1,3 miliardy korun. Místní obyvatelé proti prodeji opakovaně protestovali.

Soud určovací žalobu zamítl v prvním stání. "Nás především překvapila rychlost, jakou byl přečten rozsudek, a ještě předtím nás velmi překvapilo, že paní soudkyně se vlastně odmítla zabývat samotnou podstatou věci," řekla Vlková.

Žaloba se týkala toho, že podle iniciativy mohly byty i po převodu ze státu na ČEZ v roce 1992 stále patřit státu a že při převodu v 90. letech byly chyby. Podle starosty Koubka soudkyně uvedla, že na straně nájemníků chybí naléhavý právní zájem, který by mohl projevit státní orgán. Ministerstvo financí se však loni k žalobě odmítlo připojit.

"Protože tak ministerstvo financí pod vedením ANO neudělalo a k žalobě se nepřipojilo, rozhodla se dle mého názoru paní soudkyně jít cestou nejmenšího odporu než hledáním spravedlnosti. Se složitou kauzou se paní soudkyně vypořádala za hodinu a půl," uvedl Koubek.

Bytový f...

    Číst dál zpravy.aktualne.cz