Neuvěřitelný závod. Biatlonista Michal Krčmář získal ve sprintu senzační olympijské stříbro!
Foto: www.reflex.cz

Neuvěřitelný závod. Biatlonista Michal Krčmář získal ve sprintu senzační olympijské stříbro!

5 novinky, 2

Pchjongčchang - Také druhý biatlonový sprint na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu přinesl české výpravě medaili, Michal Krčmář skončil druhý a navázal na sobotní bronz Veroniky Vítkové. Na vítězného Němce Arnda Peiffera ztratil jen 4,4 sekundy, třetí byl s odstupem 3,3 sekundy na Krčmáře Ital Dominik Windisch.

"Nemám slov. Je to obrovské zadostiučinění pro celý tým, kterému chci strašně moc poděkovat. Nebudu konkrétní, zapadla do sebe spousta součástek," říkal v rozhovoru pro Českou televizi Krčmář a po tváři se mu valily slzy štěstí.

Sedmadvacetiletý biatlonista prožil nejpovedenější závod v kariéře. Jeho maximem ve Světovém poháru bylo loňské třetí místo ze stíhačky v Ruhpoldingu. Díky bezchybné střelbě a rychlému závěrečnému kolu získal svoji první medaili z velké akce.

Ze druhé položky odjížděl Krčmář druhý se zhruba sedmisekundovou ztrátou na rovněž bezchybného Peiffera. Na posledním mezičase 500 metrů před cílem se před něj těsně dostal Rakušan Julian Eberhard, ale Krčmář v závěru vystupňoval tempo a vrátil se na stříbrnou pozici. Před Eberharda se o sedm desetin sekundy dostal ještě Windisch.

"Je to něco úžasného. Michal výborně zajel závěr, cílovou rovinku mastil. Dokonce to chvilku vypadalo, že by mohl být ještě výš, šel do toho velkou vervou a Peiffra v jeden moment sjel na vteřinu, na dvě. Ale asi ho to stálo víc sil," hodnotil šéftrenér českých biatloni...

    Číst dál sport.aktualne.cz