Seehofer zvažuje demisi, rozhodnout se chce po jednání s vedením CDU
Foto: www.prvnizpravy.cz

Seehofer zvažuje demisi, rozhodnout se chce po jednání s vedením CDU

7 novinky, 3

Berlín - Ostrý spor o migraci v německé koaliční vládě neutichá. Šéf bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) a ministr vnitra Horst Seehofer chce v pondělí znovu jednat se sesterskou Křesťanskodemokratickou unií (CDU) kancléřky Angely Merkelové. Pak podle svých slov zváží, zda setrvá ve svých funkcích - jak z čela strany, tak i odstoupení z funkce ministra vnitra.

"Ano, řekl jsem, že nabídku obě své funkce, že to udělám v příštích třech dnech," řekl v neděli v noci. Agentura DPA s odvoláním na zdroje z nedělního uzavřeného jednání CSU v Mnichově uvedla, že nejužší vedení CSU se snažilo Seehofera přesvědčit, aby demise nepodával. Maratonské jednání, které trvalo přes osm hodin, bylo přerušeno a vedení strany se Seehoferem konzultovalo. Seehofer chce v pondělí vést krizová jednání se špičkami CDU a poté se rozhodnout, zda odstoupí.

Rovněž CDU v neděli jednala o migrační politice. Mluvčí strany ale v pondělí časně ráno oznámila přerušení jednání, které má pokračovat v Berlíně v 08:30.

Agentura AFP citovala další zdroj, podle něhož Seehofer zvažuje demisi, protože se domnívá, že nemá dostatečnou podporu. Podle tohoto zdroje zatím není jasné, co to bude znamenat pro budoucnost německé vlády.

Pokud by se CSU rozhodla opustit vládní koalici, přišla by kancléřka Merkelová o parlamentní většinu a uvrhlo by to zemi do hluboké politické krize. Bavorská strana by také mohla jen nahradit ...

    Číst dál zpravy.aktualne.cz