Na Madeiře našli tělo Čecha. V pátek zmizel v moři
Foto: www.denik.cz

Na Madeiře našli tělo Čecha. V pátek zmizel v moři

7 novinky, 3

Lisabon - Portugalští záchranáři v sobotu našli tělo Čecha, který v pátek zmizel při koupání v moři na ostrově Madeira. Informaci listu Correio da Manha o úmrtí českého občana potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová.

Čecha, kterému bylo kolem 30 let, strhl podle očitých svědků silný proud v moři u města Sao Jorge v severní části Madeiry. Páteční pátrání bylo neúspěšné, tělo muže se podařilo záchranářům nalézt až v sobotu kolem 8:00 místního času (7:00 SELČ). Na hledání českého turisty se podílely lodě i vrtulník.

"Plavidlo narazilo na něco podobného tělu krátce po 8:00," uvedl velitel záchranné operace Silva Pereira. "Poté se potvrdilo, že šlo o tělo (hledaného) turisty," dodal.

"Dnes ráno bylo potvrzeno, že dotyčný zemřel. V tuto chvíli okolnosti toho případu, té nehody šetří policie," potvrdila smrt českého občana mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová. Na české velvyslanectví v Lisabonu se podle ní už v pátek obrátila česká občanka, které úřad poskytuje konzulární pomoc.

V Egyptě Čech nepřežil útok žraloka:

    Číst dál zpravy.aktualne.cz