Praha19°
Na hradě Křivoklát začne Noir Film Festival. Uvede filmy Hitchcocka, Lynche, Wenderse i Malicka© vikend.ihned.cz

Na hradě Křivoklát začne Noir Film Festival. Uvede filmy Hitchcocka, Lynche, Wenderse i Malicka

, 4 novinky, 4 zhlédnutí

KŘIVOKLÁT Dne 20. srpna královský hrad Křivoklát přivítá 8. ročník festivalu noirových filmů. Čtyřdenní žánrová přehlídka detektivek, temných thrillerů a pochmurných melodramat potrvá až do neděle 23. srpna.

Festival nabídne to nejlepší z žánrové kinematografie. „Jedním z vrcholů letošního ročníku bude uvedení klasického noiru Sladká vůně úspěchu (1957) s Burtem Lancasterem a Tonym Curtisem v ústředních rolích. Charakterová studie chamtivých novinářů budujících kolem sebe děsivý kult celebrit představila ve své době nejkomplexnější portrét zákulisí Broadwaye a pulsujícího nočního života v New Yorku,“ říká dramaturgyně Noir Film Festivalu Jana Bébarová.

Kromě dalších tří festivalových patronek Vilmy Cibulkové, Lenky Krobotové a Kláry Issové na Křivoklát dorazí i herci Jan Šťastný a Jiří Dvořák, kteří budou ve třech programových blocích předčítat ukázky z mistrovského díla světové krimi literatury, románu Patricie Highsmithové Cizinci ve vlaku. Jeho slavnou adaptaci v režii Alfreda Hitchcocka návštěvníci uvidí při páteční open-air projekci na hradním nádvoří.