ANO požádá komunisty, aby zvážili nominaci Ondráčka do čela sněmovní komise
Foto: www.ceskatelevize.cz

ANO požádá komunisty, aby zvážili nominaci Ondráčka do čela sněmovní komise

24 novinky, 4

Praha - K řadě kritiků, kterým se nelíbí záměr jmenovat předsedou sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) komunistu Zdeňka Ondráčka, se v pondělí přidal i prezidentský kandidát Michal Horáček. Ten se obrátil dopisem na předsedu ANO a příštího premiéra Andreje Babiše a připomíná, že Ondráček byl mezi příslušníky Veřejné bezpečnosti, kteří při Palachově týdnu v lednu 1989 rozháněli demonstranty.

Andrej Babiš ještě v pondělí dopoledne na dopis Horáčka zareagoval a uvedl, že se pokusí o změnu na místě předsedy komise. "Hnutí ANO požádá KSČM, aby do čele sněmovní komise zvážili nominaci někoho jiného," sdělil Babiš.

Michal Horáček začal dopis tím, že chápe, jak složitá jsou vyjednávání a ne vždy je jednoduché najít přijatelné řešení. "Prosím vás, abyste spolu se svými stranickými kolegy uplatnil svůj vliv a zvolení pana Ondráčka do uvedené funkce nedopustil. Znamenalo by to popření ideálů, na nichž svůj dnes svobodný stát budujeme. A jak říkal už první československý prezident Tomáš Masaryk, státy se udržují idejemi, na nichž byly založeny," píše mimo jiné Horáček.

Podle jeho slov by měl Babiš zohlednit nejen krátkodobé politické zisky, ale i morální rozměr celé záležitosti. Babišovo hnutí ANO zatím při obsazování funkcí v Poslanecké sněmovně úzce spolupracuje s komunisty a SPD a podporuje ty kandidáty, se kterými tyto strany přijdou.

Spojme se...

    Číst dál zpravy.aktualne.cz