Střelba v Las Vegas: nejméně dva mrtví a 24 zraněných

Střelba v Las Vegas: nejméně dva mrtví a 24 zraněných

33 novinky, 6

LAS VEGAS Policie v Las Vegas vyšetřuje střelbu u jednoho z hotelů, uvedla stanice NBC News. Podle médií se v blízkosti zrovna konal koncert countryové hudby. Na místě zasahují zvláštní jednotky, zatím jsou hlášeny dvě oběti a 70 zraněných.

Útočník nebo útočníci podle nepotvrzených informací stříleli do lidí na koncertě z 32 patra přilehlého hotelu Mandalay Bay. Střelec byl podle deníku Daily Mirror nalezen na místě mrtvý. Zda spáchal sebevraždu, zatím policie nepotvrdila.

Podle agentury Reuters jsou na místě nejméně dva mrtví a 70 zraněných. Událost se stala v okolí hlavní třídy Las Vegas Strip, kde jsou kasina a další zábavní podniky.

Videa na sociálních sítích ukazují stovky lidí utíkajících z hudebního festivalu. Pokaždé, když se ozve střelba padnou prchající lidé na zem ve snaze zachránit si život.

Některé fotografie zachycují utíkající děti a mládež prchající z místa střelby, nebo třeba muže zakrývající své partnerky svými těly.

Na videu zvěřejněném na Twitteru je vidět, jak byl koncert přerušen. Chvíli je klid, následně je opět slyšet střelba z automatické zbraně. Žena na videu nabádá lidi, aby zůstali na zemi. Následuje zmatek a útěk z místa střelby.

Video courtesy of Drew Akioshi. He was attending the concert at mandalay bay when shooting started. pic.twitter.com/mbyh9Y387q

Podle deníku Las Vegas Review Journal vyšetřuje policie střelbu i dalších místech v oblasti S...

    Číst dál lidovky.cz