Veselý je po výhře nad Querreym v Aucklandu ve čtvrtfinále

7 novinky, 3

Auckland - Jiří Veselý na posledním přípravném turnaji před Australian Open končí ve čtvrtfinále. V Aucklandu podlehl v noci na čtvrtek Roberto Bautistovi-Agutovi 6:7, 2:6.

Česká dvojka tak nenavázala na středeční překvapivé vítězství nad Samem Querreym. Na rozdíl od duelu s Američanem, v němž ani jednou neztratil servis, Bautista prolomil Veselého podání hned třikrát. V patrně rozhodujícím tiebreaku první sady český tenista navíc uhrál jediný míček.

V Melbourne pokračují kvalifikace na Australian Open. Z českých tenistů se v noci dostali do akce tři. Markéta Bouzková si v prvním kole hladce poradila s Japonkou Namigataovou 6:3, 6:1 a postup slaví také Denisa Allertová, která porazila Kanaďanku Zhaovou 6:3, 6:0.

První kolo se naopak stalo posledním pro Terezu Martincovou, jež podlehla Thajce Kumkhumové 3:6, 0:6. Do akce se během čtvrtka ještě zapojí Barbora Krejčíková, Zdeňka Koláře a Václava Šafránka čeká už druhé kolo.