Muž v Praze unesl svou čtyřletou dceru svěřenou soudem matce
Foto: www.lidovky.cz

Muž v Praze unesl svou čtyřletou dceru svěřenou soudem matce

6 novinky, 3

Devětačtyřicetiletý muž v Praze údajně násilím unesl ve čtvrtek odpoledne svou čtyřletou dceru, která byla soudem svěřena matce. Na policejním webu to oznámil mluvčí pražské policie Jan Daněk. Muž i dívka, kteří se jmenují Dmytro Irinin a Karina Savková, pocházejí z Ukrajiny. Policie prosí veřejnost o pomoc při pátrání.

"Muž je otcem dítěte, přičemž dítě bylo obvodním soudem pro Prahu 3 svěřeno do péče matky. Té podezřelý včera (ve čtvrtek) okolo 17.00 v místě bydliště na Vinohradech dceru násilím odebral, a z místa odjel vozidlem značky Škoda neznámo kam," popsal situaci Daněk. Na muže byl vydán souhlas se zadržením pro podezření ze spáchání únosu dítěte.

Pohřešovaná dívka je asi 105 centimetrů vysoká, hubené postavy. Má světlehnědé vlasy dlouhé do půli zad a hnědé oči. Naposledy na sobě měla modrou zimní bundu, tmavé kalhoty, růžovou zimní čepici, šálu a zimní tmavě modré boty s růžovou ozdobou. Na předních zubech má dívka viditelný kaz. V pravém uchu má náušnici z bílého kovu s medvídkem a v levém náušnici ze žlutého kovu ve tvaru kolečka s bílými kamínky.

Hledaný muž je vysoký zhruba 178 centimetrů. Má střední postavu, vyholenou hlavu a modré oči. Naposledy byl oblečen do černé mikiny, černých kalhot a na hlavě měl černou kšiltovku. "Jestliže jste hledanou dvojici viděli, nebo víte, kde se nacházejí, kontaktujte linku 158," uvedl mluvčí policie.

    Číst dál tyden.cz