Mladá Boleslav vyhrála na Baníku© sport.ceskatelevize.cz

Mladá Boleslav vyhrála na Baníku

, 10 novinky, 2 zhlédnutí

Fotbalisté Ostravy podlehli v dohrávce 24. kola první ligy Mladé Boleslavi 2:3 a propásli možnost poskočit na třetí místo tabulky. V dramatickém utkání Baník sice dotáhl dvoubrankovou ztrátu, ale o vítězství hostů rozhodl v 88. minutě vlastní gól Romana Potočného. Domácí Patrizio Stronati zahrával dvě penalty a jednu z nich za stavu 1:2 neproměnil.

Ostrava v lize s Mladou Boleslaví nevyhrála podesáté za sebou a po osmi kolech nebodovala. Středočeši v nejvyšší soutěži zvítězili po pěti zápasech a posunuli se na páté místo tabulky o bod za Slezany.

Baník po středečním pohárovém debaklu 0:5 na Spartě vstoupil bídně i do ligového utkání a už po čtvrthodině musel dohánět dvougólovou ztrátu. Laštůvku v osmé minutě takřka znehybnil přesnou ranou z 25 metrů Budínský a mohl slavit svůj devátý gól v ligové sezoně. Pro Středočechy to byla první branka v jarní části nejvyšší soutěže.