Milík zlomil po 21 letech české prokletí ve Zlaté přilbě
Foto: www.ceskenoviny.cz

Milík zlomil po 21 letech české prokletí ve Zlaté přilbě

5 novinky, 1

Pardubice - 69. ročník plochodrážní Zlaté přilby vyhrál Václav Milík. V nedělním finále porazil v cíli druhého Runeho Holtu z Polska, třetí dojel Max Fricke z Austrálie.

Milík byl prvním českým finalistou na oválu v Pardubicích po pěti letech. Na tuzemského vítěze si domácí fanoušci museli počkat ještě déle, naposledy se to povedlo roku 1996 Tomáši Topinkovi.

Od roku 1964, kdy se klání do Svítkova přestěhovalo z nedalekého dostihového závodiště, je to teprve pátý držitel cenné trofeje z Československa nebo Česka.

V malém finále byl další domácí účastník semifinálových jízd Eduard Krčmář čtvrtý, což mu celkově vyneslo desátou pozici.

Čtyřiadvacetiletý Milík prošel systémem čtvrtfinálových a semifinálových jízd bez výrazného zaškobrtnutí a pro finále si vybojoval jednu z nejlepších startovních pozicí uprostřed široké pardubické dráhy.

Start zvládl výborně a okamžitě se ujal vedení. I když se dvojnásobný vítěz závodu Holta snažil ze všech sil, na jezdce hájícího barvy domácího klubu nestačil a cílovou čáru proťal jako druhý.

Součástí tradičního plochodrážního prodlouženého víkendu bylo i poslední finále světového šampionátu juniorů, které v pátek jako nového mistra korunovalo Poláka Maksyma Drabika. Sobotní v pořadí už 43. Zlatou stuhu juniorů vyhrál Krčmář.

Aktualizujeme…

Výsledky pardubických závodů:

Zlatá přilba, 69. ročník mezinárodního závodu na ploché dráze:

Finále A: 1. ...

    Číst dál sport.aktualne.cz