Mayerová z kauzy Čapí hnízdo v politice končí, vzdá se i křesla v jihlavském zastupitelstvu
Foto: www.novinky.cz

Mayerová z kauzy Čapí hnízdo v politice končí, vzdá se i křesla v jihlavském zastupitelstvu

7 novinky, 2

Jihlava - Zastupitelstvo městy Jihlavy čeká změna. Janu Mayerovou z hnutí ANO nahradí Dalibor Pituch. Mayerová tak poté, co přestala na radnici působit jako uvolněná náměstkyně primátora, definitivně opouští komunální politiku. Učinila tak několik měsíců poté, co obdržela od policie obvinění v kauze Čapí hnízdo.

"Změna by měla nastat dnes, údajně jde o zdravotní důvody," potvrdil v pondělí informaci primátor Jihlavy Rudolf Chloupek. Zastupitelka je už přes půl roku ve stavu nemocných, od října přestala působit jako uvolněná radní.

Mayerová se ke svému odstoupení nevyjádřila, nebrala telefon a nereagovala ani na zaslanou SMS. Podle lokálního serveru obcasnik.eu má odchod zastupitelky souvislost právě s policejním obviněním.

Jana Mayerová, která byla manažerkou projektu a připravovala žádost o dotaci, si převzala usnesení o zahájení trestního řízení od policie v říjnu loňského roku. Od počátku tvrdí, že obvinění v souvislostí se zneužitím padesátimilionové dotace je účelové a vymyšlené.

Policie celkem obvinila jedenáct lidí, mezi nimi i současného premiéra v demisi Andreje Babiše a předsedu poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka.

Dotaci, která byla určená pro malé a střední podniky, dostalo luxusní konferenční centrum v roce 2009. Následné šetření však prokázalo spojení farmy s holdingem Agrofert. Ten až donedávna patřil právě Babišovi, vloni jej kvůli možné kolizi se...

    Číst dál zpravy.aktualne.cz