Maslák doběhl třetí na mítinku Diamantové ligy v Oslu
Foto: sport.idnes.cz

Maslák doběhl třetí na mítinku Diamantové ligy v Oslu

6 novinky, 2

Oslo - Čtvrtkař Pavel Maslák doběhl třetí na mítinku Diamantové ligy v Oslu. Český rekordman časem 45,52 sekundy o desetinu zaostal za svým letošním maximem ze závodu v americkém Eugene. Při třetím letošním startu v prestižním seriálu poprvé skončil na stupních vítězů. Vyhrál dvacetiletý Baboloki Thebe z Botswany, který o pět setin pokořil hranici 45 sekund. Masláka porazil ještě Brit Matthew Hudson-Smith (45,16).

Maslák o víkendu na republikovém šampionátu v Třinci prokázal dobrou rychlostní formu a vylepšil vlastní český rekord na dvoustovce. Čtvrtku v Oslu rozběhl svižně a držel krok s favorizovaným běžcem z Botswany, který běžel vedle něj ve čtvrté dráze. V závěru pak uhájil třetí příčku o setinu před dotírajícím Belgičanem Kevinem Borléem. V Oslu bude české barvy hájit ještě Jakub Holuša na patnáctistovce.

Závod tyčkařek při absenci olympijské šampionky a vítězky úvodních dvou mítinků Diamantové ligy Ekaterini Stefanídiové vyhrála Kubánka Yarisley Silvaová. Úřadující mistryně světa jako jediná překonala 481 centimetrů.

Mítink atletické Diamantové ligy v Oslu:

Muži:

400 m: 1. Thebe (Botsw.) 44,95, 2. Hudson-Smith (Brit.) 45,16, 3. Maslák (ČR) 45,52.

Ženy:

Tyč: 1. Silvaová (Kuba) 481, 2. Sidorovová (Rus.) 475, 3. Ryzihová (Něm.) 465.

    Číst dál sport.aktualne.cz