Máme důkazy, že Velká Británie zinscenovala chemický útok v Sýrii, tvrdí Rusové

Máme důkazy, že Velká Británie zinscenovala chemický útok v Sýrii, tvrdí Rusové

27 novinky, 8

Moskva - Ruské ministerstvo obrany v pátek obvinilo Londýn, že zinscenoval údajný chemický útok v Sýrii, který má posloužit jako záminka k americkému úderu proti ruskému spojenci v Damašku, prezidentu Bašáru Asadovi.

Mluvčí ministerstva před novináři podle agentury TASS tvrdil, že Moskva má důkazy britské účasti na zorganizování provokace v syrském městě Dúmá z minulé soboty.

Ruští vojáci podle mluvčího našli lidi, kteří se podíleli na natáčení důsledků zinscenovaného útoku ve městě. "Disponujeme i dalšími důkazy, které svědčí o bezprostřední účasti Velké Británie na zorganizování této provokace," prohlásil generálmajor Igor Konašenkov.

Právě Londýn podle generálmajora od 3. do 6. dubna vyvíjel silný nátlak na organizaci Bílé přilby, napojenou na povstalce, aby se předem připravená provokace odehrála co nejdříve.

Ruský prezident Vladimir Putin v pátek v telefonátu s francouzským protějškem Emmanuelem Macronem varoval před "neuváženými a nebezpečnými" kroky v Sýrii, které by měly "nepředvídatelné důsledky".

Právě Macron ve čtvrtek prohlásil, že Francie má důkazy, že syrský režim použil při útoku na Dúmu minulý týden chemické zbraně.

    Číst dál zpravy.aktualne.cz