Ledecká byla ve sjezdu v Bansku dvacátá, vyhrála Shiffrinová11Foto© idnes.cz

Ledecká byla ve sjezdu v Bansku dvacátá, vyhrála Shiffrinová

, 35 novinky, 2 zhlédnutí

Hvězda technických disciplín Shiffrinová ovládla sjezd podruhé v kariéře, poprvé uspěla v prosinci 2017 v Lake Louise. Celkem si připsala 65. výhru v závodu SP. Druhá skončila o osmnáct setin pomalejší Italka Federica Brignoneová, která vede pořadí obřího slalomu. S nimi se poprvé dostala na stupně vítězů Švýcarka Joana Hählenová.

Vítězka úvodního sjezdu sezony v Kanadě Ledecká startovala jako třetí a po projetí cílem vedla před Němkou Viktorií Rebensburgovou. Z čela ji ale vzápětí o tři setiny sesadila Rakušanka Mirjam Puchnerová a postupně se česká lyžařka propadla až na konec druhé desítky. Za vítěznou Shiffrinovou zaostala čtyřiadvacetiletá Češka o dvě a půl sekundy.

Ledecká se vrátila na lyže ze snowboardu, na kterém minulý týden skončila druhá v úterním paralelním slalomu a v sobotu vyhrála paralelní obří slalom.