Křetínský s CMI jedná o koupi časopisů ve Francii, včetně Elle
Foto: zpravy.aktualne.cz

Křetínský s CMI jedná o koupi časopisů ve Francii, včetně Elle

10 novinky, 2

Společnost Czech Media Invest (CMI), kterou spoluvlastní a řídí miliardář Daniel Křetínský, jedná s mediální skupinou Lagardére Group o koupi časopisů ve Francii, včetně Elle a s ní spojených produktů. Očekává se, že transakce by mohla být podepsána v nadcházejících týdnech. Uvedl to člen představenstva CMI Daniel Častvaj.

Kroomě časopisu Elle se jedná také o tituly Version Femina, Art & Décoration, Télé 7 Jours, France Dimanche, Ici Paris a Public, napsala agentura Reuters. Naopak značka Elle s jejími mezinárodními licencemi ani zpravodajské divize (včetně na příklad Paris Match) součástí plánované transakce nejsou. Ta by prý mohla být podepsána v příštích týdnech.

V úterý společnost CMI oznámila, že od skupiny Lagardére kupuje za 73 milionů eur (zhruba 1,8 miliardy Kč) rozhlasové stanice v Česku, Polsku, na Slovensku a v Rumunsku. K těm patří třeba Frekvence 1 a Evropa 2.

CMI prostřednictvím svých dceřiných společnosti Czech News Center a CN Invest dosud působila zejména v oblasti tisku. Vydává čtyři deníky, mezi nimi Blesk, Sport a Aha!, desítky časopisů, například týdeník Reflex nebo Svět motorů, a také webové tituly. Společnost také vlastní dvě tiskárny a je lídrem ve vydávání knih a distribuce tisku.

Patria.cz je investiční portál společnosti Patria Finance a.s. s real-time daty zaměřený na domácí a zahraniční kapitálové trhy. Poskytujeme online informace a analytickou...

    Číst dál kurzy.cz