Krejčí kulatou nahrávkou pomohl Bruins krok od finále, Mrázek nechytal2Foto© sport.aktualne.cz

Krejčí kulatou nahrávkou pomohl Bruins krok od finále, Mrázek nechytal

, 8 novinky, 3 zhlédnutí

Hokejisté Bostonu zvítězili na ledě Caroliny 2:1, v sérii vedou 3:0 a dělí je jediná výhra od třetí účasti ve finále NHL za posledních devět let. Útočník David Krejčí asistoval u rozdílového gólu a David Pastrňák nebodoval. Na straně poražených zůstal na střídačce brankář Petr Mrázek, který v úvodních dvou duelech inkasoval deset gólů.

Carolině patřila první třetina, ale Tuukka Rask zneškodnil všech dvacet střel. Boston otupil nápor domácích v rozmezí 22. a 27. minuty, během kterých dal oba góly. Skóre otevřel Chris Wagner, když výbornou přihrávku Joakima Nordströma usměrnil na hranici brankoviště do odkryté klece.

Mrázkův náhradník Curtis McElhinney neměl nárok ani u druhé trefy. Krejčí přenesl hru z pravé strany na levou přihrávkou na Brada Marchanda. Hostující útočník si poté sjel mezi kruhy a jeho bekhendový pokus chtěl zachytit Calvin de Haan, ale puk si srazil rukavicí do vlastní sítě. Stejný obránce ve 34. minutě snížil, když jeho střela z levého kruhu prošla Raskovi mezi betony.