KLDR uspořádala den před zahájením olympiády vojenskou přehlídku

KLDR uspořádala den před zahájením olympiády vojenskou přehlídku

7 novinky, 5

PCHJONGJANG Severní Korea ve čtvrtek uspořádala v Pchjongjangu vojenskou přehlídku k 70. výročí vytvoření své stálé armády. Podle agentury AP přehlídku několik týdnů nacvičovalo přes 10.000 vojáků stejně jako množství civilistů s plastovými kyticemi trénovalo na pchojngjangských náměstích vyvolávání hesel.

Podle jihokorejských zdrojů se čtvrteční přehlídky buď jako přímí účastníci, nebo jako diváci zúčastnily desítky tisíc lidí. Vůdce Kim Čong-un, jako již tradičně promluvil k příslušníkům armády.

„Dokud budou na této planetě přebývat imperialisté a bude pokračovat hrozba Koreji ze strany Američanů bude, nezmění se mise naší Korejské lidové armády ochraňovat naši zemi,“ uvedl vůdce v prohlášení. Zatím není jisté, zda KLDR předvedla mezikontinentální balistické rakety.

Přehlídka se konala den před zahájením zimních olympijských her v Jižní Koreji. KLDR na olympiádu do jihokorejského Pchjongčchangu vyslala svou delegaci a oznámení o severokorejské účasti na olympiádě snížilo napětí na Korejském poloostrově po opakovaných severokorejských raketových a jaderných testech.

    Číst dál lidovky.cz