Kiska a Fico se neshodli na společné deklaraci, jak vyřešit krizi na Slovensku
Foto: zpravy.aktualne.cz

Kiska a Fico se neshodli na společné deklaraci, jak vyřešit krizi na Slovensku

7 novinky, 2

Bratislava - Slovenský prezident Andrej Kiska, šéf parlamentu Andrej Danko a premiér Robert Fico se při páteční společné schůzce neshodli na deklaraci s cílem vyřešit politickou krizi na Slovensku po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Novinářům to po schůzce řekl Danko.

Přestože se nejvyšší politici Slovenska nedohodli na společném prohlášení, podle Danka si přejí, aby "ve společnosti panoval klid a pokoj" a že udělají všechno pro to, aby se události z posledních dnů politicky nezneužívaly.

Na odpoledne se v zemi chystají demonstrace. Premiér Fico dopředu uvedl, že hrozí útoky na veřejné budovy.

"Pravděpodobnost útoků podle informací, které máme ze zpravodajského prostředí, může být poměrně velká. Před Úřadem vlády jsme zaznamenali hromady dlažebních kostek," řekl Fico.

Dodal, že vláda chce ochránit ty, kteří se klidným způsobem chystají na demonstracích projevit svůj názor.

Slovenský premiér v uplynulých dnech občanské protesty zpochybňoval, opozici v souvislosti s její snahou vyslovit nedůvěru jeho vládě ve sněmovně obvinil z pokusu o státní převrat. Prezidenta Kisku slovenský premiér zase obvinil ze snahy o mocenské hry a z destabilizace země kvůli jeho návrhům na vypsání předčasných voleb nebo rekonstrukci vlády jako způsobu řešení politické krize po vraždě Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové.

Na možné narušení veřejného pořádku během demonstrací již ve čtvrtek ...

    Číst dál zpravy.aktualne.cz