Praha10°
Kellnerově PPF stoupl čistý zisk o čtvrtinu, firma loni vydělala 22,2 miliardy3Foto© byznys.ihned.cz

Kellnerově PPF stoupl čistý zisk o čtvrtinu, firma loni vydělala 22,2 miliardy

, 5 novinky, 8 zhlédnutí

„Klíčová aktiva napříč sektory spotřebitelského financování, bankovnictví, telekomunikací i nemovitostí vykazují stabilní ziskovost. Hlavním zdrojem růstu zisku byl v loňském roce segment finančních služeb, tedy skupiny, který představují především společnosti Home Credit a PPF banka,“ komentovala výsledky finanční ředitelka skupiny PPF Kateřina Jirásková.

PPF podle ní nadále pokračovala v dlouhodobé strategii teritoriální i oborové diverzifikace. „Dokončení nových akvizic v telekomunikacích ještě více posílilo naše klíčové obory. Vstupem do strojírenského průmyslu skupina dále diverzifikovala své podnikání,“ dodala. PPF dokončila nákup 100 procent akcií Škody Transportation včetně dalších aktiv souvisejících s její činností loni v dubnu.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, zemědělství, strojírenství až po biotechnologie. Působí v Evropě, Asii a USA. V Česku vedle akvizice v telekomunikacích působí PPF v bankovnictví a finančních službách, v realitách, strojírenství či biotechnologiích. PPF koncem loňského roku zaměstnávala celosvětově 158 tisíc lidí. Její společnosti měly v Česku zhruba 14 tisíc zaměstnanců.