Babiš mě vyzval k rezignaci, tvrdí šéf GIBS
Foto: zpravy.e15.cz

Babiš mě vyzval k rezignaci, tvrdí šéf GIBS

23 novinky, 6

Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš chce, aby ke konci února skončil ve funkci Michal Murín, ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Ta vyšetřuje trestné činy policistů. Murín informaci Aktuálně.cz potvrdil, vyjádření Babiše redakce shání.

"V únoru jsem byl dvakrát pozván na Úřad vlády, kde mě premiér vyzval k rezignaci," přiznal Aktuálně.cz Murín, podle nějž Babiš svůj požadavek odůvodnil ztrátou důvěry. "Mluvil o ztrátě důvěry a prý si to mám přečíst v tisku," popsal šéf GIBS.

Od premiéra údajně dostal na vybranou. "Když se dohodneme, tak to prý bude bez skandálu," odpověděl pak Murín na otázku, zda od Babiše dostal nějaké ultimátum. "Řekl, že by bylo nejlepší, abych skončil do konce února," dodal.

Policie stíhá Babiše, jeho nejbližšího spolupracovníka Jaroslava Faltýnka či členy premiérovy rodiny kvůli údajnému dotačnímu podvodu v kauze Čapí hnízdo. Případ vyšetřuje pražský detektiv Pavel Nevtípil, kterého Babiš opakovaně obvinil z toho, že je veden mafií, a své stíhání označuje za účelové.

Na otázku, zda po něm premiér žádal, aby GIBS vyšetřovala detektiva Pavla Nevtípila, Murín nechtěl odpovídat.

Připravujeme podrobnosti.

    Číst dál zpravy.aktualne.cz