Karviná - Bohemians 0:1, po výhře je záchrana blíž, poražený jde do baráže3Foto© idnes.cz

Karviná - Bohemians 0:1, po výhře je záchrana blíž, poražený jde do baráže

, 8 novinky, 3 zhlédnutí

Bohemians v březnovém duelu v Karviné zvítězili 3:0 a také dnes začali lépe. Jako první sice vážněji zahrozil v 15. minutě Krivák, jehož hlavička skončila těsně nad, od té doby ale byli lepší hosté. Ve 22. minutě střílel Bartek a jen těsně minul.

V 31. minutě už Pražané slavili vedení. Guba nepokryl nabíhajícího Dostála, který stihl balon od autové čáry nakopnout do vápna, kde jej po sérii odrazů získal Jindřišek a poslal ho pod břevno. Osmatřicetiletý defenzivní záložník si připsal jubilejní 20. gól v první lize.

Hosty branka nakopla. O dvě minuty později hlavičkoval pod břevno Nečas a domácí zachránil Pastornický. Karvinský trenér Straka byl s první půlí viditelně nespokojený a po pauze hned dvakrát střídal. Na hřiště se dostali Záhumenský a Ba Loua, který hru Slezanů trochu oživil.