Karolína Plíšková otočila duel se Strýcovou a ve čtvrtfinále vyzve světovou jedničku Halepovou
Foto: www.ceskenoviny.cz

Karolína Plíšková otočila duel se Strýcovou a ve čtvrtfinále vyzve světovou jedničku Halepovou

11 novinky, 2

Melbourne - Šestá nasazená Karolína Plíšková porazila na Australian Open v českém osmifinále Barboru Strýcovou 6:7, 6:3, 6:2 a narazí na světovou jedničku Simonu Halepovou z Rumunska.

Zápas krajanek, které si před sezonou vyměnily trenéry, měl vyrovnaný první set a šťastnější Strýcovou ve zkrácené hře. Ve druhém setu šla Plíšková do vedení 4:1. Strýcová snížila na 4:3 a měla brejkbol na 4:4, ale neuspěla a favorizovaná Plíšková na kurtu Areny Roda Lavera srovnala stav setů.

Po skoro dvou hodinách hry a téměř v jednu v noci australského času začínala rozhodující sada. Strýcová získala brejk na 1:0, ale zbytku zápasu dominovala Plíšková. Přidala na razanci a využila slabšího druhého podání Strýcové. Získala zbylých šest her ze sedmi a po autu Strýcové využila třetí mečbol.

"První set byl hodně vyrovnaný a vzal mi hodně energie. Nehrála jsem svůj tenis a musela se zlepšit a hrát důrazněji, což se mi od druhého dařilo. Soustředila jsem se na svůj servis a získala na úvod druhé sady pár rychlých brejků, což mi pomohlo. Myslím, že druhý a třetí set už jsem hrála fajn," řekla Plíšková na kurtu.

Svěřenkyně Tomáše Krupy Plíšková zvládla v Melbourne už druhý český souboj za sebou. Ve třetím kole vyřadila Lucii Šafářovou.

S Halepovou bude hrát ve středu a pokusí se vylepšit zápornou bilanci 1:5. Naposledy se střetly loni v semifinále French Open a česká tenistka prohrála na antuce ve t...

    Číst dál sport.aktualne.cz