Mirek Topolánek potvrdil, že chce kandidovat na prezidenta!
Foto: www.ceskatelevize.cz

Mirek Topolánek potvrdil, že chce kandidovat na prezidenta!

20 novinky, 2

PRAHA Dva dny před uzavřením příhlášek kandidatur na prezidenta přibylo zajímavé jméno. Expremiér Mirek Topolánek pro Blesk potvrdil, že chce kandidovat a nyní shání podpisy. Musí však do úterních 16:00 získat podpisy aspoň 20 poslanců nebo 10 senátorů.

„Já jsem se v úterý, možná emotivně, protože rozumem bych to nikdy neudělal, rozhodl, že budu kandidovat na prezidenta a začal jsem shánět podpisy. To rozhodnutí u mě osobně dávno padlo,“ uvedl pro Blesk.cz v neděli Topolánek.

Podle informací LN mu ODS chystá vyslovit podporu, v pondělí k tomu zasedne výkonný výbor strany. Ten by měl zveřejnit prezidentskou strategii. Předseda ODS Petr Fiala se v neděli ke spekulacím ohledně Topolánkovy kandidatury odmítl vyjádřit.

Informace o možné Topolánkově kandidatuře se v médiích objevily v minulých dnech. Podle nich by jeho nominaci mohli podepsat senátoři ODS, mezi něž kdysi patřil. „Na takto položenou otázku musím, odpovědět, že NE,“ uvedl Topolánek v textové zprávě na dotaz ČTK, zda je pravdivá informace, že zvažuje kandidaturu, a to s podporou senátorů ODS. Na pozdější žádosti o upřesnění svého vyjádření nereagoval.

    Číst dál lidovky.cz