Kalousek chce po Babišovi omluvu za slova o ožralovi a zloději. Je to lež, mám důkazy, říká

Kalousek chce po Babišovi omluvu za slova o ožralovi a zloději. Je to lež, mám důkazy, říká

12 novinky, 2

Praha - Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek vyzve premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše k omluvě za výroky, které na jeho adresu předseda vlády vyslovil během středeční schůze k vyslovení důvěry vládě. Řekl, že na sněmovní výbor se kvůli nepravdivým výrokům obracet nebude.

"To má vždycky nějaký politický charakter. Já tím nechci už tak složitou atmosféru ve sněmovně zatěžovat," uvedl. Doufá, že se premiér omluví a spor neskončí u soudu v občanskoprávním řízení. Babiš se na plénu sněmovny do Kalouska ostře pustil, tykal mu a označil ho za "zloděje zlodějského" a ožralu.

"Budu chtít omluvu vzhledem k tomu, že mám v ruce důkazy, že ty výroky jsou nepravdivé, ať už se to týká padáků nebo nařčení z opilosti. Pevně doufám, že to pan premiér nahlédne a omluví se, aniž bychom to museli řešit právními kroky," uvedl.

Ministerský předseda v noci na čtvrtek na plénu reagoval na Kalouskova slova o tom, že Babiš v případu Čapí hnízdo křivě přísahal na zdraví svých dětí. "Nevím, kolik má promile ožrala Kalousek dneska, zloděj zlodějský, nebudeš mě urážet a nebudeš mluvit o mých dětech," prohlásil Babiš. Kalousek předtím premiérovi taky řekl, že "kňourá a fňuká", a řekl mu, že chlap mluví i s lidmi, kteří mají jiný názor.

"Vy utíkáte před lidmi, kteří mají jiný názor," zdůraznil Kalousek s odkazem na demonstraci, která se konala pod okny sněmovny.

    Číst dál zpravy.aktualne.cz