V sestavě českých fotbalistů na Arménii je debutant Pokorný

8 novinky, 3

Mladá Boleslav - Trenér Karel Jarolím prožil povedenou premiéru u fotbalové reprezentace. Český tým porazil v přípravném utkání v Mladé Boleslavi, kde kouč do srpna působil, Arménii 3:0 a vítězně se naladil na nedělní úvodní zápas kvalifikace mistrovství světa proti Severnímu Irsku v Praze. Ve čtvrté minutě otevřel skóre Ladislav Krejčí, ve 34. minutě dal druhý gól Václav Kadlec a v závěru se trefil Jan Kopic.

Český celek potvrdil, že premiéry pod novými trenéry většinou zvládá. Z osmi předchozích koučů v samostatné historii prohrál první zápas jen Michal Bílek v roce 2009, který s týmem na turnaji v Al Ajnu podlehl Spojeným arabským emirátům 2:3 na penalty po remíze 0:0 v základní hrací době.

Reprezentace, která na červnovém evropském šampionátu ve Francii vypadla už ve skupině, vyhrála poprvé po čtyřech zápasech. Teprve podruhé za posledních 26 utkání udržel český tý...