Ištvanovi žalobci vyšetřují rozsáhlý únik informací ze spisů, vyslýchají zetě Aleny Schillerové
Foto: tn.nova.cz

Ištvanovi žalobci vyšetřují rozsáhlý únik informací ze spisů, vyslýchají zetě Aleny Schillerové

10 novinky, 4

Olomouc - Rozsáhlou kauzu úniku informací z policejních spisů vyšetřuje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci spolu s Národní protidrogovou centrálou. Podle ČT se zajímá také o elitní policisty.

Mezi obviněnými je podle ČT například bývalý policista z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Michal Ratajský nebo majitel investiční skupiny DRFG David Rusňák, který podniká v nemovitostech, telekomunikacích či teplárenství. Rusňák je podle informací ČTK zeť náměstkyně ministra financí Aleny Schillerové, kterou před několika dny hnutí ANO navrhlo do funkce ministryně financí, ale premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) tuto nominaci odmítl.

Mluvčí Rusňákovy firmy DRFG Aktuálně.cz potvrdil, že policie podnikatele vyslýchá. "Nyní je v Olomouci, víc k tomu nevím," řekl Jan Sedláček.

"Vrchní státní zastupitelství v Olomouci sděluje, že dnešního dne pokračuje ze strany policejního orgánu Národní protidrogové centrály Policie ČR pod dozorem Vrchního státního zastupitelství v Olomouci a ve spolupráci s Krajským státním zastupitelstvím v Brně provádění úkonů trestního řízení ve věci podezření z trestné činnosti, spočívající v únicích informací z trestních řízení a policejních databází," informovali na webu olomoučtí žalobci.

Vrchní státní zástupce Ivo Ištvan nechtěl další podrobnosti sdělovat. "Informace poskytujeme pouze v rozsahu tiskové zprávy, všechno ostatní, co je zveřejňováno, jsou...

    Číst dál zpravy.aktualne.cz