Hrozivý debakl. Česká dvacítka prohrála s Američany v boji o bronz 3:9

6 novinky, 8

Buffalo - Česká hokejová dvacítka prohrála v duelu o 3. místo na mistrovství světa v Buffalu s domácími Spojenými státy americkými vysoko 3:9 a na medaili nedosáhla. Na cenný kov tak čekají junioři od zisku bronzu v roce 2005 v Grand Forks. Čtyřmi góly zařídil výhru loňských světových šampionů Trent Frederic.

Svěřenci trenéra Filipa Pešána inkasovali první dva góly při vlastní přesilovce a rozjetí Američané jim ve druhé třetině nasázeli celkem šest branek. Češi se poprvé prosadili až v úvodu třetí třetiny za stavu 0:7.

Američané dosáhli na medaili potřetí za sebou. Loni v Montrealu slavili titul a v roce 2016 v Helsinkách dosáhli rovněž na bronz.

USA - ČR 9:3 (1:0, 6:0, 2:3)

Branky a nahrávky: 20. Frederic, 21. Poehling (J. Anderson, Perunovich), 25. J. Anderson (B. Tkachuk, Mittelstadt), 26. Frederic (Hughes, Tufte), 28. Bellows z trestného střílení, 33. Frederic, 40. Bellows (Norris), 46. Frederic (Bellows, Harper), 58. Harper (Samberg) - 41. M. Kaut (Hájek, Nečas), 43. R. Pavlík (Kodýtek, Vála), 48. Kurovský (Kodýtek, R. Pavlík). Rozhodčí: Schukies (Něm.), Sjöqvist (Švéd.) - Kilian (Nor.), McCrank (Kan.).

Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 7122.