Holuša vypadl už v rozběhu, mužská štafeta je ve finále
Foto: www.sport.cz

Holuša vypadl už v rozběhu, mužská štafeta je ve finále

6 novinky, 2

Jakub Holuša při obhajobě stříbrné medaile v běhu na 1500 metrů na halovém mistrovství světa v Birminghamu vypadl už v rozběhu. Český rekordman skončil v druhém ze tří rozběhů na pátém místě výkonem 3:45,84 minuty, který nestačil ani na postup časem.

Sprinter Dominik Záleský postoupil do semifinále závodu na 60 metrů. Zdeněk Stromšík kvůli svalovému zranění rozběh nedokončil. Štafeta českých čtvrtkařů i bez Pavla Masláka uspěla v rozbězích. Čtveřice Michal Desenský, Vít Müller, Filip Šnejdr, Patrik Šorm postoupila do finále časem jako poslední šestá. Ženy byly prvními vyřazenými, od postupu je dělily více než dvě sekundy.

Holuša se snažil v posledním kole útočit na dvě postupová místa, ale marně, v závěru se naopak propadl. "Bohužel jsem na to neměl, kluci byli lepší. Poslední dvě a půl kola to bylo rychlý, na poslední stovce už mi došlo. Holt není každý den posvícení," řekl České televizi držitel českého rekordu.

Kromě předloňského stříbra na patnáctistovce v Portlandu vybojoval Holuša na světovém šampionátu v hale už v roce 2012 druhé místo na trati 800 metrů. Je také halovým mistrem Evropy na 1500 metrů z roku 2015 z Prahy.

Tentokrát však na halový vrchol sezony podle svých slov formu neladil, což se projevilo. "Není tam šťáva, drajv, jiskra. Tahám to odněkud z paty, to na světové úrovni nestačí," řekl pátý muž loňského MS pod širým nebem.

Záleský měl ve třetím rozběhu na...

    Číst dál tyden.cz


    Jakub Holuša, 6 měsíců
    Holuša stříbro v hale neobhájí, končí už v rozběhu. Neměl jsem na to, mrzelo ho