Hermannová a Nausch Sluková budou hrát v Ostravě čtvrtfinále
Foto: sport.aktualne.cz

Hermannová a Nausch Sluková budou hrát v Ostravě čtvrtfinále

7 novinky, 1

Ostrava - Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková postoupily na Světovém okruhu v plážovém volejbalu v Ostravě do čtvrtfinále. V druhém kole play off porazila nejvýše nasazená dvojice čtyřhvězdičkového turnaje Polky Kingu Kolosiňskou a Katarzynu Kociolekovou 21:18, 21:19.

V areálu Dolních Vítkovic tak české reprezentantky obsadí nejhůře páté místo. Od 17:00 je čeká čtvrtfinálový zápas proti německému páru Chantal Laboureurová, Julia Sudeová.

Polky v základní skupině porazily vicemistryně Evropy Kristýnu Hoidarovou Kolocovou a Michalu Kvapilovou a do osmifinále prošly po dvou výhrách přímo, zatímco jejich české soupeřky musely v pátek zvládnout zápas prvního kola play off.

Úvodní set byl v chladu a dešti od začátku v režii domácích hráček, které si díky účinnému servisu a pečlivé obraně vypracovaly až sedmibodový náskok. Začátek druhé sady naopak vyšel polským volejbalistkám, Nausch Sluková s Hermannovou ale otočily na 17:14 a v koncovce je nevyvedlo z míry ani polské vyrovnání na 19:19. Mečbol proměnila Nausch Sluková úspěšným útokem.

Odpoledne čeká osmifinálový zápas také Ondřeje Perušiče s Davidem Schweinerem. Protivníky nejlepšího českého páru budou Rusové Oleg Stojanovskij a Igor Veličko.

Turnaj Světového okruhu kategorie 4* v plážovém volejbalu v Ostravě - play off:

Ženy:

2. kolo: Hermannová, Nausch Sluková (1-ČR) - Kocioleková, Kolosiňská (22-Pol.) 2:0 (18, 19).

Mu...

    Číst dál sport.aktualne.cz