Hejnová má formu, v Monaku doběhla třetí. Na míli padl světový rekord3Foto© sport.ceskatelevize.cz

Hejnová má formu, v Monaku doběhla třetí. Na míli padl světový rekord

, 8 novinky, 4 zhlédnutí

Před měsícem a týdnem doběhla Zuzana Hejnová třetí v Římě, stejný výsledek zopakovala i na atletickém mítninku Diamantové ligy v Monaku. I po třetí letošní čtyřstovce s překážkami této série je na stupních vítězů. Jakub Vadlejch skončil v soutěži oštěpařů za rovných 81 metrů šestý. V Monaku padl i světový rekord, o který se postarala Sifan Hassanová v závodě na jednu míli. Přímý přenos mítinku sledujte na programu ČT sport či webu ctsport.cz.

Časem 4:12,33 překonala nizozemská běžkyně Hassanová výkon Rusky Světlany Mastěrkovové z roku 1996 o 23 setin sekundy.

Hejnová dosáhla času 54,55 sekundy a za svým letošním maximem z Lausanne, kde byla druhá, zaostala o 44 setin. "Čas je o něco horší než v Lausanne, ale umístění na bedně se určitě počítá. Zkusila jsem to o něco rychleji rozběhnout, a tak mi na konci zbylo méně sil. Další zastávka mě čeká za týden v Londýně, kam se moc těším," prohlásila Hejnová.