Famozní Moravec! K triumfu ve sprintu Světového poháru mu chybělo pouhých šest desetin

11 novinky, 0

Kontiolahti - Biatlonista Ondřej Moravec skončil druhý ve sprintu Světového poháru ve finském Kontiolahti. O šest desetin sekundy ho porazil jistý vítěz seriálu Francouz Martin Fourcade, který vybojoval rekordní třinácté prvenství v sezoně a zajistil si malý křišťálový glóbus za sprint. Třetí Nor Emil Hegle Svendsen na Moravce ztratil 8,8 sekundy.

Zatímco Moravec byl na střelnici bezchybný, Fourcade jeden terč minul a musel na trestné kolo. Po druhé střelbě český reprezentant před Fourcadem vedl o 5,8 sekundy a ještě 700 metrů před cílem držel zhruba dvousekundový náskok. Ve finiši o něj ale přišel.

Moravec v Kontiolahti navázal na úspěšné mistrovství světa v roce 2015, kdy zde získal dvě medaile. Vyplatilo se mu, že po mistrovství světa, kde byl druhý ve vytrvalostním závodě, necestoval s českým týmem do Koreje a přesunul se přímo do Kontiolahti na závody IBU Cupu. V nich prokázal dobrou formu vítězstvím ve vytrvalostním závodě a druhým místem ve stíhačce.

Ve sprintu mu ke stupňům vítězům pomohl třetí běžecký čas a bleskurychlá položka vestoje, kterou zvládl za 21 sekund. "Je vidět, že mu finská aklimatizace velice pomohla. Je tady ve velké formě. Je z toho parádní druhé místo. Sice škoda, že o šest desetinek, ale takový je sport," řekl České televizi trenér mužské reprezentace Michael Málek.

Moravec se prosadil na stupně vítězů mezi elitou podruhé v sezoně, na mistrovství ...