Dopravní »šlamastyka« v centru: Kvůli prasklé koleji nejezdí tramvaje
Foto: www.ceskenoviny.cz

Dopravní »šlamastyka« v centru: Kvůli prasklé koleji nejezdí tramvaje

8 novinky, 3

Praha - V centru Prahy zkolabovala doprava, kvůli technické závadě na prasklé koleji u zastávky Lazarská a množství dopravních nehod byl zablokován provoz na Karlově náměstí nebo Staroměstské.

Informaci potvrdila Aktuálně.cz mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy Aneta Řehková.

Omezení se týká téměř dvacítky tramvajových linek, stojící tramvaje komplikují dopravu v Jindřišské, Lazarské nebo Vodičkově ulici, dále na Smetanově nábřeží.

"Vlivem poruch a dopravních nehod došlo k zablokování provozu na Palackého, Karlově náměstí, Jindřišské a Staroměstské," uvádí DPP na Twitteru.

Tramvaje nejezdí také ve směru z Andělu na Arbesovo náměstí, přes Čechův most a Strossmayerovo náměstí, zastaven je provoz na Palackého náměstí. Nejezdí také autobus č. 207 z Florence na Staroměstskou, a to v obou směrech.

Omezeny nebo odkloněny jsou tramvaje ze zastávky U Zvonu směrem do centra, z Lazarské do Myslíkovy, z Olšanského náměstí na Floru, ze zastávky Dubenečská do zastávky Radošovická nebo z Malostranské na Staroměstskou.

Některé tramvaje jezdí po objízdných trasách, nabírají ale značné zpoždění. Zpoždění kvůli kolonám nabírají také tramvaje z centra do Podolí, Braníka a Modřan. Detailní informace o omezení konkrétních linek má DPP na svém webu.

Dopravní podnik doporučuje cestujícím využít metro nebo vlakové linky S.

Podle Řehkové by mělo dojít k obnovení provozu po 18. hodině.

    Číst dál zpravy.aktualne.cz