Dončič přestřílel LeBrona a Dallas ukončil vítěznou sérii Lakers3Foto2Video© sport.cz

Dončič přestřílel LeBrona a Dallas ukončil vítěznou sérii Lakers

, 5 novinky, 2 zhlédnutí

Basketbalisté Los Angeles Lakers v NBA doma prohráli s 100:114 s Dallasem a po deseti vítězstvích za sebou našli přemožitele. Nadále zůstávají na prvním místě celé soutěže, ale nyní se o něj dělí s Milwaukee. Dallas je čtvrtý na Západě.

První půle patřila Lakers, kteří si už v úvodní čtvrtině vybudovali náskok 10 bodů. Jenže do druhého poločasu měli Mavericks výborný nástup, šňůrou 28:5 získali zápas pod kontrolu a už ho nepustili.

Během této fáze dal 11 bodů dvacetiletý slovinský talent Luka Dončič, který se přitom do té doby spíše trápil. Po změně stran dal ale 21 ze svých 27 bodů, k tomu přidal devět doskoků a 10 asistencí a opět tak sahal po triple double.