Do MS v krasobruslení vstoupí Březinová a Dušková s Bidařem
Foto: www.ceskenoviny.cz

Do MS v krasobruslení vstoupí Březinová a Dušková s Bidařem

16 novinky, 2

Milán - V Miláně dnes začne mistrovství světa v krasobruslení. V prvním soutěžním dnu pojedou své krátké programy ženy a sportovní dvojice, takže do soutěže vstoupí také čeští reprezentanti Eliška Březinová a Anna Dušková s Martinem Bidařem.

Dvaadvacetiletá Březinová, mladší sestra zkušeného českého krasobruslaře Michala Březiny, se na světovém šampionátu představí popáté. Zatím jen jednou se jí podařilo postoupit do finálové čtyřiadvacítky pro volné jízdy. V Miláně startuje 37 krasobruslařek, takže jich potřebuje nechat třináct za sebou.

Krátký program žen začne v 11:00. Březinová nastoupí jako sedmnáctá přibližně ve 13:30. Úvodní část soutěže vyvrcholí po 16. hodině, kdy pojede nejsilnější skupina v čele s olympijskou vítězkou Alinou Zagitovovou z Ruska.

V 18:20 začne soutěž sportovních dvojic, ve které budou českou nadějí juniorští mistři světa z roku 2016 Dušková a Bidař. Podobně jako na olympijských hrách v Koreji, kde navzdory tréninkovému manku skončili čtrnáctí, bude jejich prvním úkolem postup do finálové šestnáctky. Přihlášeno je 28 dvojic. Favority budou olympijští šampioni Aljona Savchenková a Bruno Massot z Německa.

    Číst dál ceskenoviny.cz