Čtvrtkař Maslák se do olympijského finále nedostal

6 novinky, 2

Rio de Janeiro - Pavel Maslák nepostoupil do olympijského finále běhu na 400 metrů. Dvojnásobný halový mistr světa skončil v Riu ve svém semifinále třetí, ale ani jeho letošní maximum 45,06 sekundy mu na postup nestačilo. Rovněž před čtyřmi lety v Londýně skončil Maslák v semifinále.

Letošní vicemistr Evropy v pátek těsně prošel z rozběhů, od vyřazení ho dělily dvě setiny. V semifinále se v cílové rovince prodral na třetí místo, z kterého ještě šlo postoupit časem, ale už v předchozím prvním běhu byli běžci na třetí a čtvrté pozici rychlejší. Celkově Maslák obsadil 16. místo.

"Druhá dráha mi dneska očividně svědčila. Běželo se mi dobře, jsem spokojený s tím, co jsem tady předvedl," řekl Maslák České televizi.

Stejně jako v rozbězích byl opět nejrychlejší obhájce prvenství z Londýna Kirani James z Grenady, i s vypuštěným závěrem zaběhl čas 44,02. Jeho pekingský předchůd...