Chyba na hřišti i u videa! Brňané byli okradeni o penaltu2Foto© idnes.cz

Chyba na hřišti i u videa! Brňané byli okradeni o penaltu

, 4 novinky, 3 zhlédnutí

Liberecký Chaluš v 17. minutě za bezbrankového stavu v šestnáctce podrazil útočícího Filu, ale Marek penaltu neodpískal a Machálek u videa jeho verdikt potvrdil. Brno nakonec prohrálo 0:3.

Komise podruhé hodnotila výkony rozhodčích v ligových zápasech pod vedením nového předsedy Portugalce Vítora Manuela Mela Pereiry. V komuniké také uvedla, že rozhodčí Ondřej Pechanec v sobotním utkání Karviná - Slavia (1:3) v souladu s pravidly a protokolem VAR nařídil penaltu pro domácí po kontaktu Lukáše Čmelíka s hostujícím Tomášem Holešem v 82. minutě. V pořádku byla také červená karta pro karvinského brankáře Petra Bolka za surový faul na Ondřeje Lingra v nastaveném čase.

V nedělním zápase Plzně s Pardubicemi (2:0) rozhodčí Ondřej Berka správně uznal vítěznou branku domácího Milana Havla ze 78. minuty, přestože pomezní Radim Dresler nejprve signalizoval střelcovo postavení mimo hru. Berka svůj původní verdikt opravil po kontrole u videa.