Chomutov je zpět v ráži. Oloupil Spartu na jejím ledě a vyhrál pošesté ze sedmi zápasů

7 novinky, 4

Praha - Hokejisté Chomutova vyhráli předehrávané utkání 39. kola extraligy na ledě Sparty 3:2 a posunuli se před Pražany na sedmé místo tabulky. Piráti sice ztratili dvoubrankové vedení, v 51. minutě ale o jejich výhře rozhodl gólem z trestného střílení Roman Chlouba.

Do první gólové šance se dostal až v 8. minutě při Klimkově vyloučení hostující Růžička, obránce Ďaloga však stihl zaskočit za Laca a hokejkou puk směřující do odkryté branky odehrál. Sparťané poté přežili i Laukovu šanci, ale ve 13. minutě již inkasovali.

Ještě předtím sice vyzkoušeli pozornost Lukeše na druhé straně Ďaloga s Pechem, skóre ale otevřel Koblasa. Po Chloubově přihrávce trefil přesně do levého horního rohu domácí branky.

V 16. minutě Laco, který přišel do Sparty na konci prosince právě z Chomutova, kapituloval podruhé. Akce Pirátů přitom začala jeho rozehrávkou, kterou hosté zachytili, a po rychlé kombinaci padajícího Laca přehodil Huml.

Na začátku druhé třetiny Pražané lehce zvýšili aktivitu a ve 26. minutě se jim podařilo i snížit. Pechovu akci zakončil Klimek a připsal si čtvrtý gól v posledních šesti zápasech. O dvě minuty později měl šanci vyrovnat Říčka, přečíslení dva na jednoho ale zakončil nepřesnou střelou. Ve 36. minutě předvedl nejhezčí akci utkání hostují kapitán Vondrka, jenž se individuálně dostal až před Laca, svého nedávného spoluhráče ale nepřekonal.