Čeští sledge hokejisté budou na paralympiádě hrát o páté místo
Foto: www.ceskenoviny.cz

Čeští sledge hokejisté budou na paralympiádě hrát o páté místo

6 novinky, 2

Pchjongčchang - Čeští sledge hokejisté zvítězili na paralympijských hrách v Pchjongčchangu nad Švédskem 4:3 po samostatných nájezdech a v pátek budou hrát o páté místo s vítězem zápasu mezi Japonskem a Norskem. O výhře rozhodl Michal Geier, který v rozstřelu proměnil oba nájezdy.

Švédové přitom vstoupili do utkání mnohem lépe a po chybách české obrany vedli už v osmé minutě 2:0. Po snížení Zdeňka Krupičky jim pak v úvodu druhé třetiny vrátil dvoubrankový náskok Niklas Ingvarsson.

V třetí patnáctiminutovce ale dokázali svěřenci trenéra Jiřího Břízy vyrovnat. Zdeněk Hábl využil přesilovku pět na tři a půldruhé minuty před koncem skóroval střelou z úhlu Pavel Doležal.

Do nájezdů vstoupili lépe Češi a po brankách Geiera a Krupičky vedli 2:0, ale Hábl následně neuspěl a švédský tým srovnal. Ve čtvrté sérii však Ingvarsson přestřelil, zatímco Geier byl i podruhé neomylný.

Zrakově postižený lyžař Patrik Hetmer, který se ve všech třech předchozích závodech v Pchjongčchangu vešel do nejlepší desítky, obří slalom nedokončil. Nejlepším českým zástupcem byl Tadeáš Kříž, jenž při premiérovém startu obsadil 12. místo. Tomáš Vaverka a Miroslav Lidinský skončili v kategorii stojících ve třetí desítce.

Výsledky zimních paralympijských her v Pchjongčchangu:

Sledge hokej, o 5.-8. místo:

Česko - Švédsko 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0)

Branky: 9. Krupička, 35. Hábl, 44. Doležal, rozh...

    Číst dál sport.aktualne.cz