Čas na prezidentské přihlášky vypršel. Zájem o Hrad má 18 lidí
Foto: www.novinky.cz

Čas na prezidentské přihlášky vypršel. Zájem o Hrad má 18 lidí

7 novinky, 2

Praha - Čas pro podávání prezidentských kandidatur vypršel. Kandidaturu na prezidenta republiky podalo 16 lidí, vyplývá z posledních informací ministerstva vnitra. Poslední uchazeči na ministerstvo vnitra přišli během úterního odpoledne, někteří z nich ale pravděpodobně nesplní zákonné požadavky.

Ministerstvo vnitra bude do 24. listopadu posuzovat, zda kandidáti splnili všechny náležitosti. Mezi posledními přihlášenými je i bývalý premiér Mirek Topolánek. Jeho kandidaturu považuje šéf ANO Andrej Babiš za výsměch. Označil ho za nejzkorumpovanějšího předsedu vlády v historii Česka.

Zájem zapojit se do lednových prezidentských voleb, za jejichž favority jsou považováni Miloš Zeman, Jiří Drahoš a Michal Horáček, projevilo v uplynulých měsících více než 20 uchazečů. Někteří z nich už od svého záměru odstoupili. Naposledy tak učinil Ivan Smetana. Zdůvodnil to vývojem prezidentské volby i výsledkem voleb parlamentních. Voleb se chce naopak zúčastnit Josef Toman, který považuje veškerý vývoj v České republice od roku 1993 za nelegitimní.

Toman sdělil, že má k dispozici 74 953 podpisů.

    Číst dál zpravy.aktualne.cz