Praha10°
Bývalí slovenští útočníci Pálffy a Šatan vstoupili do Síně slávy IIHF3Foto© irozhlas.cz

Bývalí slovenští útočníci Pálffy a Šatan vstoupili do Síně slávy IIHF

, 6 novinky, 3 zhlédnutí

Bývalí útočníci Žigmund Pálffy s Miroslavem Šatanem ze Slovenska, Jörgen Jönsson ze Švédska a Mike Modano ze Spojených států amerických vstoupili do Síně slávy Mezinárodní hokejové federace. Stejné pocty se dostalo na slavnostním ceremoniálu před vyvrcholením mistrovství světa v Bratislavě i někdejší kanadské útočnici Hayley Wickenheiserové.

Oceněn byl také in memoriam v kategorii budovatelů bývalý reprezentační útočník Sovětského svazu a Kazachstánu a trenér národního týmu Kazachstánu Boris Alexandrov. Paul Loicq Award za přínos světovému hokeji získal posmrtně Jim Johannson, bývalý útočník a především dlouholetý manažer reprezentace USA i amerického týmu do 20 let. Cenu Richarda „Bibiho“ Torrianiho pro hokejistu ze země mimo světovou špičku obdržel bulharský brankář Konstantin Mihajlov.

Sedmačtyřicetiletý Pálffy je mistrem světa z roku 2002 z Göteborgu a o rok později získal ve Finsku i bronz. Startoval na třech olympijských hrách, pěti mistrovstvích světa a Světovém poháru v roce 1996. V dresu Československa se přestavil i na Kanadském poháru v roce 1991. V roce 2003 vyhrál kanadské bodování MS.