Bolt přijede podeváté! Na Zlaté tretře poběží stovku
Foto: www.ceskenoviny.cz

Bolt přijede podeváté! Na Zlaté tretře poběží stovku

7 novinky, 3

Osminásobný olympijský vítěz Usain Bolt bude znovu startovat na Zlaté tretře. Třicetiletý jamajský sprinter na tradičním atletickém mítinku v Ostravě poběží 28. června stovku. Oznámili to dnes pořadatelé závodu. Pro Bolta, který plánuje po mistrovství světa v Londýně ukončit kariéru, to bude první letošní evropský start.

Světový rekordman Bolt na Zlatou tretru přijede podeváté, stovku v Ostravě běžel zatím čtyřikrát. Nejlepšího času dosáhl v roce 2009, kdy cílovou rovinku prolétl za 9,77 sekundy. Třikrát Bolt na Zlaté tretře závodil na dvoustovce a jednou na netradiční trati 300 metrů. Vždy vyhrál.

O dalším ostravském startu největší atletické hvězdy současnosti se jednalo od loňské olympiády v Riu, kde Bolt potřetí za sebou na OH vyhrál stovku, dvoustovku i štafetu. O štafetové zlato z Pekingu přišel kvůli dopingu reprezentačního kolegy Nesty Cartera. »Tento víkend nám definitivně potvrdil, že je připraven závodit a rád do své oblíbené Ostravy přiletí,« uvedl majitel pořádající agentury TK Plus Miroslav Černošek.

Poprvé Bolt startoval na Zlaté tretře v roce 2006, kdy jako 19letý vyhrál závod na 200 metrů. »Přivítali jsme ho zde poprvé jako neznámého nadějného kluka z Jamajky, loučit se s ním budeme jako s největší hvězdou světové atletiky,« poznamenal Černošek.

Zlatá tretra bude součástí Boltova rozlučkového turné, které začne v sobotu závodem JN Racers Grand Prix v jamajsk...

    Číst dál halonoviny.cz