Ředitel Hamé zkritizoval neúčast biatlonistů na finále SP v Rusku
Foto: sport.aktualne.cz

Ředitel Hamé zkritizoval neúčast biatlonistů na finále SP v Rusku

5 novinky, 2

Praha - Generální ředitel hlavního partnera českého biatlonu skupiny Hamé Martin Štrupl zkritizoval rozhodnutí českých biatlonistů bojkotovat finále Světového poháru v ruské Ťumeni.

"Absolutně s tím nesouhlasím, říkal jsem to i panu (předsedovi biatlonového svazu Jiřímu) Hamzovi a všem. Myslím si, že politika do sportu nepatří," řekl Štrupl dnes na tiskové konferenci k hospodářským výsledkům společnosti.

Podle něj chybějí fundamentální důvody, český biatlon to může poškodit. Přes kritiku chce firma podporovat český biatlon i v dalším olympijském cyklu, tedy do roku 2022.

Generálním partnerem českého biatlonu je skupina Viessmann Group, jeden z předních mezinárodních výrobců systémů tepelné techniky. Hamé je spolu s energetickou EP Energy Trading a stavební skupinou PSG hlavním partnerem. V Rusku má Hamé výrobní závod, loni tam skupině tržby vzrostly o 2,5 procenta.

Češi nesouhlasí s tím, že vedení IBU během únorové olympiády potvrdilo, že se finále SP (22. až 25. března) uskuteční v Ťumeni. A to přesto, že Rusko má za sebou rozsáhlý dopingový skandál ze Soči a nefunkční antidopingovou organizaci, která nedostala od světové agentury WADA svolení provádět testy.

Do Ťumeně nepojedou ani Kanaďané a Američané. "Drží se koalice ze začátku. Francouzi pojedou, protože Martinu Fourcadeovi jde o vítězství v SP. To je rozhodnutí každého. My si chceme zachovat vlastní tvář," uvedl v úno...

    Číst dál sport.aktualne.cz