Basketbalisté vyhráli nad Maďary a v Hamburku skončili druzí© irozhlas.cz

Basketbalisté vyhráli nad Maďary a v Hamburku skončili druzí

, 4 novinky, 3 zhlédnutí

Do utkání nezasáhl kvůli bolavým zádům Patrik Auda, který se v týmem ještě rozcvičoval. Ve 23. minutě navíc musel odstoupit ze hry kapitán Pavel Pumrpla, který ledoval zraněný kotník na pravé noze.

Maďaři v přímém souboji o druhé místo na turnaji hned v úvodu utekli na rozdíl pěti bodů, ve čtvrté minutě sice Češi po trojce Satoranského poprvé vedli 9:7, ale Maďaři odpověděli devítibodovou šňůrou. O to se postaral třemi trojkami za sebou Filipovity, autor do té doby 14 ze 16 bodů Maďarů. Češi v první čtvrtině museli stahovat i osmibodovou ztrátu, což se jim podařilo. Střelecky byl při chuti především Satoranský s 13 body.

Ve druhé části Češi už většinou vedli. Při jedenáctibodové šňůře, kterou zařídili především trojkami Schilb, Peterka a Šiřina, vedli ve 24. minutě 40:30. Hlavně Filipovity s Goversem se ale postarali o to, že Maďaři stáhli manko a po poločase po Ferenczově trojce vedli.