Basketbalisté Nymburka získali čtrnáctý titul v řadě
Foto: www.ceskenoviny.cz

Basketbalisté Nymburka získali čtrnáctý titul v řadě

8 novinky, 0

Nymburk - Basketbalisté Nymburka získali počtrnácté za sebou český titul. V odvetě finále NBL doma porazili Děčín 70:56, přitom si po výhře 82:71 v úvodním duelu mohli dovolit i o deset bodů prohrát. Děčín se potřetí za sebou musí spokojit s druhým místem.

Nymburk překonal basketbalový rekord brněnských "Žabin", které v letech 1996 až 2008 vybojovaly třináct titulů v řadě. Zároveň potvrdil dominanci v NBL, kde za celou sezonu jen dvakrát těsně prohrál.

Nejužitečnějším hráčem finále byl vyhlášen kubánský křídelní hráč mistrovského celku Howard Sant-Roos, který byl v obou utkáních nejlepším střelcem s 27 a 21 body.

Děčín se v první polovině odvety držel ve hře. Oproti předchozímu utkání zachytil úvod a nepouštěl soupeře tak často do brejků. Navíc se mu dařila střelba i obrana nájezdů domácích a v prvních minutách vedl. Pak ale Nymburk výrazně zlepšil obranu jeden na jednoho a začal si budovat náskok.

Hosté se však nevzdali, rovněž velmi dobře bránili a díky dopichu Tomáše Pomikálka spolu s klaksonem drželi v poločase jednobodový rozdíl ve skóre. Jenže třetí část patřila favoritovi vedenému Sant-Roosem a rozehrávačem Eugenem Lawrencem.

Od 25. do 30. minuty předvedli domácí šňůru 9:0 a definitivně vzali Děčínu naději na titul. V poslední čtvrtině už si Nymburk náskok hlídal, i když dal prostor dalším hráčům z lavičky, a směřoval k mistrovským oslavám. Děčínští basketbalisté ale ...

    Číst dál ceskenoviny.cz