SlunečnoPraha13°
Basketbalisté Denveru a Toronta výhrami venku vyrovnali série2Foto1Video© sport.aktualne.cz

Basketbalisté Denveru a Toronta výhrami venku vyrovnali série

, 5 novinky, 4 zhlédnutí

Basketbalisté Toronta a Denveru zvládli čtvrtá utkání čtvrtfinále play-off NBA na hřištích souperů a vyrovnali série s Philadelphií respektive Portlandem na 2:2. Sixers i Blazers sice měli doma možnost výrazně se přiblížit postupu, ale v koncovkách byli úspěšnější hosté. Toronto vyhrálo 101:96 a Denver zvítězil 116:112.

Ve Filadelfii se hrálo hodně vyrovnané utkání. Toronto sice už v první čtvrtině uteklo na 11 bodů, ale Sixers otočili a ve třetí části vedli o šest bodů. Ještě minutu před koncem byl rozdíl ve skóre jediný bod ve prospěch Toronta, pak ale dal klíčovou trojku Kawhi Leonard a zařídil hostům čtyřbodový náskok, zatímco na druhé straně Tobias Harris minul. Raptors si pak už výhru pohlídali.

Philadelphia se tentokrát nemohla opřít o svou hlavní oporu pivota Joela Embiida, který byl dobře bráněn a navíc se potýkal s nemocí. Dostal se jen k sedmi střelám a zaznamenal 11 bodů. Se střelbou se trápil i Harris, který na 16 bodů potřeboval 23 pokusů. Tým táhl Jimmy Butler s 29 body.