Američan Rahami dostal doživotí za bombový útok na Manhattanu
Foto: zpravy.aktualne.cz

Američan Rahami dostal doživotí za bombový útok na Manhattanu

7 novinky, 3

New York - Američan afghánského původu Ahmad Khan Rahami dostal doživotní trest za předloňský bombový útok na newyorském Manhattanu, při němž bylo zraněno 30 lidí. Odsouzen byl i za pokus o atentát v nedalekém New Jersey, kde jím nastražená bomba nezpůsobila žádnou škodu.

Podle prokuratury nedal muž sympatizující s ideologií radikálního islámu najevo žádnou lítost, uvedla agentura AP. Zato se ve věznici snažil radikalizovat spoluvězně.

Rahami své útoky provedl v rozmezí několika hodin v září 2016. První bomba nastražená v New Jersey nevybuchla, zatímco druhá v newyorské čtvrti Chelsea na zranila 30 lidí.

Proti odsouzenému muži svědčila řada důkazů, například otisky prstů a DNA nalezené na zbytcích podomácky vyrobených bomb či kamerové záznamy podrobně mapující jeho pohyb.

"Je hrdý na to, co provedl, pohrdá americkým soudním systémem a stále je oddán své teroristické ideologii," uvedli podle AP prokurátoři, podle nichž se Rahami snažil ve vězení distribuovat džihádistické materiály včetně projevů někdejšího vůdce Al-Káidy Usámy bin Ládina.

    Číst dál zpravy.aktualne.cz